Що буде якщо не платити кредит

Ринок фінансових послуг в Україні переповнений. Вам готові запропонувати: банківський кредит, або кредит від мікрофінансової установи (надалі МФО), приватне кредитування, кредити під заставу в ломбарді, тощо. При цьому, сам процес отримання кредитів та запозичень спрощується щороку. Завдяки цьому отримати кредит сьогодні досить просто, і вже немає потреби звертатися до знайомих та родичів.

Проте, досить часто виникає така ситуація, що кредит немає чим перекрити, що призводить до боргу в установі. Що ж робити, коли немає можливості погасити тіло кредиту та відсотки?

Кредитний договір або угода – це документ, в якому прописані усі умови фінансових взаємовідноси між позичальником та кредитною установою. Це є єдиним документом, що підтверджує факт надання кредиту на юридичному рівні.
Цей документ містить в собі усі пункти взаємодії сторін та їх зобовʼязання. Добропорядний клієнт буде справно погашати кредит, та вносити оплату своєчасно. Проте, в житті не все йде за планом, і інколи трапляються форс-мажорні обставини, від яких ніхто не захищений.

Які наслідки будуть, якщо не заплатити мікрофінансовій організації

Як правило, алгоритм дій усіх мікрофінансових установ приблизно однаковий. Проте, інколи трапляються виключення. Усе залежить від самої МФО. Ми радимо ретельно вивчити це питання перед тим як брати онлайн позику в будь-якої з МФО. Але, якщо ми говоримо про загальні кроки, то вони наступні:

  1. З першого дня заборгованості починається нарахування штрафу. Інколи, МФО можуть дати 1-3 робочі дні буферу на випадок, якщо погашення відбулося та з технічних причин гроші затрималися під час переказу коштів.
  2. З першого дня представник МФО звʼязується з боржником для виявлення причин заборгованості, та для вирішення подальших дій обох сторін.
  3. У випадку, якщо боржник ігнорує та/або уникає представника МФО, дзвінки можуть стати більш навʼязливими. Дзвінки можуть поступати не лише боржнику, але і його оточенню, близьким та родичам. МФО також можуть почати висилати письмові повідомлення з загальною сумою боргу та новим строком погашення.
  4. Якщо попередні кроки не призвели до погашення боргу з боку позичальника, МФО починає готувати документи для судової справи. Якщо судовий розгляд закінчиться на користь кредитної організації, на рухоме й нерухоме майно боржника може накладатися арешт. Якщо у боржника існує банківський рахунок, офіційна зарплатня, або пенсія, то вони можуть бути заморожені. Якщо кредит відкривався під заставу машини або квартири, то це майно може бути передано судом кредитору.
  5. Деяк організації можуть не доводити до суду, а перепродавати борги колекторам. Нажаль, дії колекторів важко назвати етичними. Нерідко вони чинять психологічний тиск, та вдаються до погроз. Можуть поводити себе грубо та провокувати на конфліктні дії. Дзвінки з погрозами можуть надходити не лише боржнику, але і його оточенню, його співробітникам та навіть курівництву.
  6. Ваша заборгованість буде передана з усією деталізацією в базу даних Бюро Кредитних Історій. БКІ це база усіх позичальників, в тому числі й неплатників, з оцінкою їхньої кредитної поведінки. Якщо оцінка негативна, то надалі шанси на отримання кредиту будуть близькими до нуля.

Що буде якщо не платити борг або кредит банківській установі

Банківські організації, як правило, мають той самий алгоритм взаємодії з боржниками з однією лише різницею. Банк може у стислі терміни вилучити рухоме та нерухоме майно, що було оговорено у контракті, в той час як для МФО для цього знадобиться більше часу.

Якщо Ви потрапили у список боржників, якщо у Вас немає можливості закрити кредит своєчасно, то читайте нашу наступну статтю: де взяти гроші щоб погасити кредит.

Чи можна законно не платити за отриманий кредит?

Згідно з законодавством України, існують деякі ситуації, коли можна цілком законно не платити за повернення кредиту. Це можливо, коли оформлення угоди відбулося з явними порушеннями. Випадки, коли можна не повертати кредити:

  1. Коли у кредитора немає документів, які дозволяють йому здійснювати фінансову діяльність на території України.
  2. Коли існують докази шахрайства з боку кредитора з метою наживи.
  3. Коли позичальник бере кредит у валюті. В Україні валютні кредитори є поза законом.
  4. Банкрутство фізичної особи є підставою для законної відмови від погашення боргів та кредитів банку або МФО (мікрокредитні фінансові організації). Але це можливо лише у випадку великих кредитних сум (від 30 мінімальних заробітних плат, де розмір платежів встановлює 50+% ві доходу боржника). При цьому, процедура банкрутства фізичної особи є досить клопіткою та довгою справою. Потребує багато документів, судових слухань та інколи затягується на роки.

У цих випадках є можливість розірвання угоди з мікрокредитною організацією у судовому порядку.

Чому виникають кредитні борги

Часткова фінансова неспроможність

Часткова фінансова неспроможність виникає у випадках зміни робочого місця, затримки зарплатні або пенсії. При виявленні важкої хвороби, що потребує швидкого медичного лікування. Ці обставини підпадають під “форс-мажор” та розглядаються окремо з представниками МФО. Як правило, в таких випадках назначається нова дата погашення боргу.

Формальні неточності

Виникненню боргу можуть слугувати затримки платежів, які виникли через технічні збої. Наприклад, при зарахуванні коштів онлайн. Або, через касові операції або через термінали самообслуговування. Слід враховувати ці строки начислення коштів на рахунок кредитної компанії. Як правило, затримка може складати від одного до трьох робочих днів. Щоб мати можливість довести переведення коштів, необхідно предʼявити чек та банківські виписки під час оплати.

Недотримання строків платежу

Отримавши швидкі гроші, вирішивши свої питання позичальники часто забувають про дату погашення боргу. Забувши своєчасно виплатити позики, уже наступного дня Вам начислюються штрафи, частіше за все у розмірі 0,1%. Це прямий шлях до накопичення великих боргів за мікрозаймами.

Повна втрата платоспроможності

Відбувається у випадку втрати робочого місця, інвалідності, повної втрати прибутку. Ці обставини також вважаються форс-мажором, оскільки їх неможливо передбачити.

Фінансові афери на імʼя позичальника

У випадку, коли паспортні дані, та дані ІНН потрапляють в руки зловмисника, на імʼя жертви може бути оформлений кредит в МФО. Нажаль, це трапляється досить часто. Для цього ми радимо регулярно перевіряти свою кредитну історію.